Sinek Tuzakları

Sinek Tuzakları

NEDEN YAPIŞKAN LEVHALI SİNEK ÖLDÜRÜCÜ ?

 • Yapışkan levhalı sinek öldürücüler hijyen standartlarına uygundur. Klasik (Yüksek Gerilimli) modellerde sinek, yüksek gerilime kapılarak öldüğü için, sineğin parçaları sağa sola saçılarak hijyen riskini oluşturur.
 • Yapışkan levhalı modeller ölü sinekleri kontrolli bir şekilde saklar. Bu sayede ortamdaki uçan haşere popülasyonunun izlenebilirliğine de  büyük ölçüde katkı sağlar.
 • Klasik modellerde sorun olan rahatsız edici ses ve görüntü oluşumu yapışkan levhalı modellerde görülmez.
 • Gıda tesisleri, Hastaneler, Oteller ve Hijyenin önemli olduğu tüm alanlarda etkin ve temiz bir uçan haşere mücadelesi yürütülmesini sağlar.

  NEDEN YAPIŞKAN LEVHALI SİNEK ÖLDÜRÜCÜ SEÇİLMELİDİR ?

 • Cihazın gövdesini oluşturan bütün parçalar, 304 kalite Inox paslanmaz metalden imal edilmiştir.
 • Cihazda kullanılan yapışkan levha akma yapmaz ve uzun süre kurumadan yapışkanlık özelliğini korur. Ayrıca yapışkana uygulanan feromon ilavesi, uçan haşerelere karşı cezbediciliği artırır.
 • Yapışkan Levha Cihazımız HACCP standartlarına uygundur.
 • Cihazımız dakoratif ve şık tasarımıyla her alana uyum sağlar.
  NEDEN SİNEK KONTROLÜ

  Avrupa gıda kanunu açıkça ortaya koymaktadır ki, gıda maddeleri her türlü kontaminasyondan arındırılmış olmalıdır ve gıda üreticileri ile satıcıları uçan haşerelere karşı her türlü önlemi aldığını ispatlamalıdırlar. Uçan haşereler sürekli hareket halindedir ve yer gözetmeksizin gıda maddelerimizin üzerine konarlar, üzerinde yürürler, üzerine dışkılarını bırakırlar ya da gıda maddelerimizden beslenirler. Aynı zamanda birçok haşere türü insan sağlığına zararlı olabilecek özelliklere sahiptir Gıdalarımız için yüksek kontaminasyon riski taşırlar.

  Bu açıdan bakıldığına ise, sinek kontrolü sadece görünebilecek yerlere UV tuzaklar yerleştirilmesinin ötesinde bir konu olarak belirtmektedir. Sinek tuzaklarının çeşidine ve konumlandırılmasına göre etkinliği, sizin ve müşterilerimizin ne kadar korunduğuyla direkt olarak ilişkilidir.

  Profesyonel Kullanım için Yapışkan Levhalı UV Cihazlar

  Chameleon ürün grubu; yapışkan levhalı sinek kontrol birimleri ile gıda maddelerinin bulunduğu alanlarda uçan haşere kontrolüne imkan tanır. Yapışkan levhalar aynı zamanda sinek enfestasyonunun boyutu hakkında bilgi edinmesini ve kayıt tutulmasını sağlar. Yapışkan levha teknolojisi kullanılan Chameleon birimleri görünüm olarak ince ve şık olup bakımı da oldukça kolaydır. Yapışkan levha sayesinde sinekler hızlı bir şekilde yakalanırlar. Bu durumda, yakalanan uçan haşerenin parçalanması, cihazdan dışarı çıkması veya düşmesi ya da dağılması gibi bir tehlike olmadığından, Chameleon cihazları çok hasas yerlerde dahi kullanılabilir. Bu ürünler son derece sessiz, görünmez ve aynı zamanda da son derece hijyenik olup meyve sineği gibi küçük sinekler de dahil her boyda sineği kolayca yakalayabilmektedirler.

  Tüm Ünitelerinin Özellikleri

 • 3 yıl garanti ( UV tüpleri, levhalar ve starter hariç )
 • DuPont Teflon flouropolymer ile kaplı kırılmaya karşı dayanıklı Quantum BL tüpleriyle maksimum çekicilik sağlar ve cam kırıklarının gıda maddesini kontamine etme riskini yok eder.
 • Tam boy yapışkan levhasıyla küçük sinekleri dahi etkin bir şekilde yakalar.
 • Hiçbir alete ihtiyaç duymadan, kolaylıkla çıkarılan alt tepsi, muhafaza ve ön kapak servis kolaylığı sağlar.
 • Reflectobakt sleeves uçan heşereler için çekiciliği artırılır. Aynı zamanda reflectobakt sleeves, yapışkan levhanın kurumasını önemli oranda yavaşlatarak daha uzun süreli levha ömrü sağlar ve daha ince bir makina dizaynına imkan tanır.
 • Tamamıyla metal yapısı sayesinde üstün kalite özelliği sunmaktadır.
 • Tüm modeller ile uyumlu değiştirilebilirler yapışkan levhaları sayesinde stok gereksinimlerini minimize eder.
  PRO serisi, ileri ve etkin bir şekilde sinek kontrolü sağlamak amacıyla yenilikçi tasarım özelliklerini kullanmaktadır. 25 watt yükseltilen Quantum BL kırıldığında dağılmayan UV tüpleriyle daha geniş alanlarda kontrolüne ve daha hızlı şekilde sineklerin yapışkan tuzağa çekilmesine imkan sağlar. Özel ön kapağı ile yapışkan levhayı ve yakalanmış olduğu sinekleri saklayarak çevreyle dost sinek kontrolü sağlar. Bu ürünler açık alan mutfaklardan ve restoranlardan yemek ve servis alanlarına kadar çok çeşitli yerlerde kullanılabilir. Gelişmiş ve enerji tasarrufu elektronik balast sistemi, tüplerin performansını artırır ve elektrik enerjisi kullanımını azaltarak enerji tasarrufu sağlar. Elektronik balast sistemi starter değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır, bu sayede kullanımı daha kolaydır ve daha az bakıma ihtiyaç duyar

  Herbiri 25 watta yükseltilmiş 3 adet Quantum BL kırıldığında dağılmayan UV tüpleriyle, 75 wattlık maksimum güç sağlayan bu cihaz daha geniş alanlarda daha hızlı kontrole imkan sağlar ve daha hızlı bir şekilde sinekleri kendisine çeker. 1x3 PRO, sineklerin en çok rağbet ettiği gıda üretim ve işletme tesislerinde profesyonel ve etkili koruma sağlar. Ölçekli gri levhaları ile sinek tür tespiti ve monitor programı uygulanabilmesine yardımcı olur.

  Bu serinin Discretion versiyonunda opsiyonel olarak paslanmaz çelik ön kapak sayasinde yapışkan levha üzerinde yakalanan uçan haşereleri saklayarak çevreyle dost sinek kontrolüne imkan tanımaktadır. Açık plan mutfaklar, oteller, restoranlar ve geniş alanlar gibi farklı kulanım yerleri için idealdir.


  Benzersiz ve patentli dizaynıyla asma tavanların içine gizli ve kolay bir şekilde monte edilerek gizli bir şekilde sinek kontrolüne imkan tanır. Bu cihazlar marketler, süpermarketler, mağazalar dükkanlar gibi alan darlığı yaşayan yerler için idealdir. 2 adet güçlü 25 watlık kırıldıgında dağılmayan quantum UV tüpleri ile ve tam boy yapışkanlı sinek levhası ileetkili kontrol sağlar.


  UV TÜPLER

  Tüm Chameleon ürünlerinde, Teflon fluoropolymer ile kaplamış kırıldığında dağılmayan Quantum BL tüpler kullanılmaktadır ve bu özellik tüplere aşağıda belirtilen avantajları sağlamaktadır:

 • Haşerelerin daha hızlı çekilebilmesi için daha yüksek UVA yayılımı
 • Yıl boyunca daha profesyonel bir sinek kontrolü yapılabilmesi için daha uzun süreli UVA emisyonu
 • Civa ve kurşun içeriği azaltılmış çevre ile dost tüpler
 • Artırılmış ve geliştirilmiş UVA iletimi
 • Tüpler hassas alanlarda cam kırılma riskini önleyen, kırıldığında dağılmayan yapısı sayesinde “Etki altında Camın Koruması” hakkındaki 60068 – 2 – 75 No’ lu Avrupa normları ile tam uyumluluk gösterir.
 • Sinek kontrol cihazlarının etkinliğini arttırmak için tüplerin ideal olarak 6 ayda bir ( minimum 12 ayda bir ) özellikle sinek aktivitesinin artmaya başladığı ılıman mevsimlere girilirken değiştirilmesi çok önemlidir.
  Yapışkan Levhalar ve Reflectobakt Sleeves

  Yapışkan levhalar, en geniş yakalama yüzeyine sahip levhalar ve bu özellik her levha için maksimum yakalama imkanı sağlar.

  Patentli Reflectobakt sleeves özelliği sayesinde yapışkan levhalar UV tüplere tüm diğer UV tuzak modellerine göre daha yakın bir şekilde konumlandırılmıştır. Bu şekilde sineklerin daha hızlı bir şekilde yakalanması sağlanmaktadır.

  Reflectobakt sleeves yapışkan levhaları UV ışınlarının kurutucusu etkisinden koruyarak yapışkan levhaların daha uzun süre kullanılmasını sağlar.

  Levhalar cihazlarının içerisine stratejik bir şekilde yerleştirilerek ;

 • Ultra-ince bir dizayn sağlanmıştır.
 • Sineklere karşı daha çekici kılınarak sinek yakalanması maksimum düzeye çıkarılmıştır.Yakalanan haşereleri etkili bir biçimde gizleyen siyah yapışkan levha ve haşerelerin daha kolay monitor edilmesi ve sayılmasını sağlayan ölçekli gri levha şeçenekleri mevcuttur.

 • Yapışkan levhalı UV ışıklı Sinek Yakalama cihazlarını CE belgeli ve HACCP kriterlerine uygun olarak hizmetinize sunuyoruz. Ürünlerimiz paslanmaz INOX malzemeden yapılmıştır. Belirli aralıklarla yapışkan levhayı değiştirerek yıllarca kullanılır. Dekoratif ve şık görüntüsü ile her türlü ortamda kullanılırken aynı zamanda hijyen sağlar.

  Ürünlerimizi kullanarak eski tip elektrikli cihazların sesinden ve çevreye yaydığı mikroplardan kurtulmuş olursunuz...  KNK 240
  150 m2 etkili
  KMS 220
  80 m2 etkili
  KAP 215
  35 m2 etkili
  KAP 115
  25 m2 etkili
  FYM 115
  25 m2 etkili
  FYM 215
  35 m2 etkili
  FYM 220
  80 m2 etkili
  FYM 240
  150 m2 etkili


  22x40 CM Yapışkan Levha                    30x60 CM Yapışkan Levha

  ARTIK ELEKTRİKLİ SİNEK ÖLDÜRÜCÜLER KULLANILMAYACAK,YAPIŞKANLI SİNEK TUZAKLARI İLE DEĞİŞTİRİLECEK.

  SEBEPLERİ :
  • ELEKTRİKLİ SİNEK ÖLDÜRÜCÜLER HACCP KRİTERLERİNE UYGUN DEĞİLDİRLER.
  • ELEKTRİKLİ SİNEK ÖLDÜRÜCÜLER GÜRÜLTÜ ÇIKARIR.(CAZ-CUZ-ÇAT-PAT)
  • YANAN SİNEKLERDEN DUMAN ÇIKAR ,KOKU YAPAR.
  • HAVA AKIMINDA .RÜZGARDA,VEYA KÜÇÜK BİR SALLANTIDA ÖLÜ SİNEK KALINTILARI YERLERE DÜŞER,ETRAFA SAÇILIR.
  • SİNEK YAKALAMA VERİMLERİ DÜŞÜKTÜR.
  • ELEKTRİKSEL ARIZA İHTİMALLERİ YÜKSEKTİR.
  • YÜKSEK VOLTAJ IZGARALARININ TEMİZLİĞİ KÜLFETLİDİR.
  • PATLAYAN SİNEKLERDEN ÇEVREYE MİLYONLARCA MİKROP DAĞILIR .
  • GEREKEN HİJYEN ORTAM SAĞLANAMAZ.

  +
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?